Profil školy

www.sosch.sk

SOŠ chemická má dlhoročnú tradíciu vo výchove odborníkov v chemickom aj farmakologickom sektore. V škole vládne tvorivá a priateľská atmosféra, otvorený prístup učiteľov a vedenia školy. Škola má moderné vybavenie a investuje do modernizácie. Vysoká úroveň vzdelávacích a výchovných mimoškolských aktivít, účasť na medzinárodných projektoch a zahraničných odborných stážach v okolitých štátoch EÚ (Česká republika, Nemecko, Taliansko, Maďarsko, Poľsko, Bulharsko) sa prejavuje aj v úspechoch na národných a medzinárodných súťažiach. Absolventi sa môžu zamestnať v chemických, biotechnologických, kozmetických, farmaceutických spoločnostiach, ako aj v ekonomickom sektore alebo pokračujú v štúdiu na vysokých školách. Absolventi študijného odboru chemik operátor sú vysoko žiadaní pre spoločnosť Slovnaft, a. s., BOGE Elastmetall Slovakia, a. s., Mikrochem, a. s., Tauchem, a. s.

Viac informácií nájdete na:  http://www.sosch.sk

• Stredná odborná škola chemická
    Vlčie hrdlo 50, 821 07 Bratislava